Kõik KinoFF programmi kohta
Uudis
Päevatoimetaja

KinoFF programmis:

15 täispikka filmi lastele, noortele ja täiskasvanutele,
20 lühifilmi,
25 ShootShorts projekti filmi Industry Day programmis.

KinoFF festivali programm pakub vaatajatele filme erinevatest maailma riikidest, erinevates keeltes, erinevates žanrites. Kõik filmid on seotud ühe peateemaga – kangelaste valik on alati õnneliku tuleviku heaks, milles nad soovivad elada.

Festivali esimene film "Malevitš" (Malevich, 2019) räägib avangardistlikust kunstnikust Ukraina juurtega, kes mõjutas XX sajandi kunsti. Vaatajal on ainulaadne võimalus näha suprematismi filmi stsenaariumi, mille kunstnik kirjutas 1930. aastal ja mille režissöör Vladimir Lutsk lavastas XXI sajandil.

F_8_Bridges_to_Liverpool

KinoFF festivali ametlik avafilm "Sillad Liverpooli" (2023) tutvustab peategelast Alika Milovat ja režissöör Mihhail Valtfogelit. Teekond autsaiderist Eurovisiooni-2023 lemmikuks – inspireeriv lugu unistuste täitumisest.

Iseseisvuse teemat jätkab film " Paulina P. päevik" (Dnevnik Pauline P., 2023) peaaegu maagiliste seiklustega Horvaatia tüdrukust. Film jutustab sõprusest, armastusest ja probleemide lahendamisest. Maagia on maagia, kuid sõprade ja sugulaste abil on kõik alati lihtsam. (7+)

Ameerika räppar Soul ja Z-generatsiooni noored muusikud otsivad oma teed muusikas ja elus. "Lost Soulz" (Lost Soulz, 2023) on lugu, mis kutsub usaldama ja uskuma inimkonda, kuigi tunnistab, et elu on seotud riskidega. Filmis on palju head muusikat artistidelt nagu Shawn Sutta ja Adam Robl. (14+)

F_4_Afire

Kui leegid Balti mere äärsele majale aina lähemale jõudsid, lõid sõprade emotsioonid veelgi eredamalt lõkkele. Selliste hetkede jälgimisel filmiekraanil võivad Saksa režissööri Christian Petzoldi, filmikriitikute lemmiku, toonid osutuda isegi kohmakateks. Film " Leegitsev taevas" (Roter Himmel, 2023) väärib eriti tundlike vaatajate tähelepanu.

Film "Varastatud kohtumine" (1989) KinoFF programmis pole juhuslik: peategelane Valentina (Maria Klenskaja), pärit Ida-Virumaalt, otsib pärast vanglast vabanemist oma poega, lootes, et nende kohtumine toob rõõmu. Võtted toimusid Kohtla-Järvel, aadressidel Matrossovi 8 ja Outokumppu 19. Vaatajatele pakub huvi näha linna eelmisest sajandist ja ammu ümber nimetatud tänavaid. Film on hiljuti restaureeritud režissöör Leida Laiuse 100. sünniaastapäevaks.

Max, ambitsioonikas nooruk, alustab oma talupidamist 500 kana abil. Filmi "Coco talu" (Coco Ferme, 2023) näidatakse isadepäeval Kanada saatkonna toel Eestis. Õpetlik lugu isadele kasvavatest poistest ja teismelistest – äri võib alustada igas vanuses. (7+)

Mida kõike ei teeks, et võita oma esimene armastus! "Magus kaotusvalu" (Sunce mamino, 2023) räägib sellest, kuidas vanaema matuste korraldamine on nooruk Rely jaoks ainus võimalus Anu südant võita. Serbia režissöör Kosta Djordjevic jutustab väga õrna esimese armastuse loo... (14+)

F_3_Earth_Protectors

Märkimisväärne ökoloogiakunstnik ja režissöör Ann de Carbuccia on viimase kümnendi jooksul loovalt väljendanud ja dokumenteerinud inimeste poolt loodud ohud planeedile, sealhulgas põud, ookeanide plastikureostus, loomaliikide ja kultuuride kadumine. Dokumentaalfilm "Planeet Maa kaitsjad" (Earth Protectors, 2023) räägib mitte ainult keskkonnaprobleemidest, vaid ka meie planeedi mitmekesisusest. Uskumatult kaunid kaadrid igas eas vaatajale.

Filmis "Fantastiline kolmik" (Les Trois Fantastiques, 2023) pannakse 12-aastase prantslase Maxi ja tema sõprade sõprus proovile, kui vend vanglast naaseb. Sõbrad on valmis üksteist igas olukorras toetama, kuid nad seisavad silmitsi keerulise moraalse valikuga. (9+)

Haavatavusest sõpruses ja inimsuhetes räägib ka noor Islandi filmirežissöör Ninna Pálmadóttir. "Üksildus" (Einvera, 2023) on lugu sõprusest, mis muudab kangelasi, lihtsas ja samal ajal keerulises loos.

Filmis "Täiuslikud päevad" (Perfect Days, 2023) sisaldub suure režissööri Wim Wendersi erakordne peensus ja ilu. See on üksilduse ja igapäevaste naudingute ood, mis on filmitud Jaapanis. Film osales tänavu Cannes'i filmifestivali võistlusprogrammis, kus pälvis oikumeenilise žürii auhinna ja parima meesnäitleja auhinna sai Jaapani näitleja Koji Yakusho. Jaapan on filmi nomineerinud "Oscarile" kategoorias "Parim võõrkeelne film".

Kui su toeks on vanaema, suudad sa ületada kõik takistused! "Tantsukuninganna" (Dancing Queen, 2023) räägib 12-aastasest Minast Norrast, kes õpib kahtlusi enda suhtes ja negatiivset kehapilti ületama. Lugu oleks võinud olla räägitud ükskõik millisest tüdrukust ükskõik millises maailma riigis. (7+)

F_1_Chuck_Chuck_Baby

Armastus kana sulgede seas paneb Heleni oma minevikku ümber hindama ja tulevikule võimaluse andma. "Chuck Chuck Baby" (Chuck Chuck Baby, 2023) on optimistlik ja südamlik film, mis paneb tundma, et vahel – ainult vahel – juhtuvad head asjad heade inimestega. Film on täidetud heliradadega, mille saatel tegelased kaasa laulavad. See pole päris muusikal, kuid žanri piiril balansseeriv filmiteos.

Meisterlikult loodud Prantsuse animafilm "Marsi ekspress" (Mars Express, 2023) on kingitus animatsiooni, robotite, detektiivi, apokalüptilise tuleviku ja ettearvamatu lõpu fännidele. Erauurija ja android uurivad 2200. aastal Marsi tumedaid saladusi. Kuid tegelikult kõlab selles peamine küsimus, mida enamik kunstiteoseid küsib: mis tähendab olla inimene?

Keeruline teema identiteedist ja hormoonravist käsitletakse filmis "See olen alati mina olnud" (Forvandlingen - Frihed kommer indefra, 2023). See on jälgiv ja mõtisklev film elutähtsate otsuste vastuvõtmisest. Dokumentalist Julie Bezerra Madsen räägib tugevat ja mitmekihilist lugu ausast ja raskest võitlusest heteronormatiivse ühiskonnaga, mis jätkuvalt diskrimineerib transsoolisi inimesi (14+)

Leedu dokumentalist Arturas Jevdokimovas sukeldub jõulumaagia telgitagustesse, et näidata, kuidas jõulupuud teie koju jõuavad. "Jõulupuu elu ja surm" (Life and Death of a Christmas Tree, 2023) üllatab vaatajaid tundmatute faktide ja kontrastidega. Jõulud on kohe käes…

Festivali programmis on ka lühifilmide programmid "Armastus on tundmatu tulevik" ja "Otsimise ja eksperimenteerimise aeg", Ukraina noorte lühifilmid "Möödunud päevad", lastele suunatud multimeediapäevad kolmes festivalilinnas, Industry Day, projekt ShootShorts lühifilmide tulemuste väljakuulutamine ja esitlus.

Eraldi seisab emotsionaalselt tugev lühifilm "Muraalid" (Murals, 2023) – see audiovisuaalne mulje jutustab tänavakunstniku ja poliitilise aktivisti Banksy loodud Ukraina tänavate tänavakunsti ehk muraalide saatusest.

Programm
Kohtla-Järvel
Jõhvi
Narva
Kino lastele ja noortele
Kõik filmid