Kino lastele ja noortele

Armastus kino vastu algab lapsepõlvest.

Lapseeas kogetud muljed jäävad kogu eluks. Just sel põhjusel on KinoFF koondanud laste- ja noortefilme ühe päeva programmi. Ning samal põhjusel on „Just PÖFF“ programmi koostajad valinud välja parimad filmid lastele ja noortele näitamiseks.

14.novembril kell 11:00-13:00 Kohtla-Järve Kultuurikeskuses (Keskallee 36, Kohtla-Järve),
18.novembril kell 11:00-13:00 Apollo Jõhvi kinos (Pargi keskus, Puru tee 1, Jõhvi),
25.novembril kell 11:00-13:00 Apollo Narva kinos (Astri keskus, Tallinna mnt 41)

2022.a. programm:

14.11.2022, 14:00, Kohtla-Järve Kultuurikeskus

Supermerisiga päästab maailma (2022, Soome, rež. Joona Tena)

F_1_Super_Furball_Saves_The_Future_Copy

Supermerisiga on tagasi! Seekord ei ole tema ülesandeks ei vähem ega rohkem, kui päästa maailm koos oma hea sõbra Emiliga. Emili on lõbus tüdruk, kes avastab, et maailm on suures ohus, kui sealt mesilased kaovad. Koos Supermeriseaga võtab Emili ette suured seiklused, et rännata ajas tagasi ja saada teada, mis läks valesti ning kuidas oleks võimalik maailm päästa. Kas Emilil ja Supermeriseal läheb see korda?

Soovitatav vanus: 6+
Teeser

14.11.2022, 18:30, Kohtla-Järve Kultuurikeskus

Mägisibul (2022, Kazakhstan, rež. Eldar Šibanov)

KinoFF_Mountain_Onion_1

Jabar on umbes 11-aastane poisslaps, kes igapäevaselt müüb maantee ääres mägisibulat. Ta alustab koos oma õe Saniya´ga teekonda väikesest kodukülast Kasahstanis Hiinasse ainukesel eesmärgil – osta “Kuldne Viagra”, mis aitaks isal saada taas tugevaks meheks ja sellega taastada harmoonia pereelus.

Soovitatav vanus: 12+
Teeser

18.11.2022, 14:00, Jõhvi Apollo kino

Naljahammas (2022, Sweden, rež. Sanna Lenken)

F_5_Comedy_Queen

Sashal on märkmikus nimekiri asjadest, mida ta peab tegema, et mitte ealeski olla nagu oma ema. Punkt number üks: lõigata ära kõik oma juuksed, et keegi ei saaks enam öelda, kui sarnased nad on. Punkt number kaks: mitte iial kellegi eest hoolitseda, sest see ei õnnestu niikuinii. Punkt number kolm: panna isa ometi naeratama, maksku see mis maksab. See oleks pärast ema surma esimene kord. Helena Maarja Tarro
Soovitatav vanus: 10+

Film on rootsi keeles, eesti ja inglise keelsete subtiitritega
Soovitatav vanus: 10+
Teeser
Naljahammas

18.11.2022, 18:00, Jõhvi Apollo kino

Tüdrukute gäng (2022, Sveits, rež. Susanne Regina Meures)

F_1_Girl_Gang

Leonie on 14-aastane, kui tema videod TikTokis populaarsust koguma hakkavad. Kui vanemad tütre potentsiaali märkavad, võtavad nad tema turundamise enda kätesse ning lõbusast ajaviitest saab õige pea täiskohaga töö. Brändidiilid, promopostitused ja fännikohtumised, turvamehed, filtriselfid ja omaenda riidebränd - @leoobalys elab maailmas, millest miljonid noored unistavad. Kuid milline näeb välja elu kaamera ja ringvalgusti taga?

Film on saksa keeles inglise keelsete subtiitritega
Soovitatav vanus: 12+

Teeser
Tüdrukute gäng

KinoFF_Nordic_Council_of_Ministers

19.11.2022, 15:00-16:15, Jõhvi Apollo kino

27.11.2022, 11:00-12:15, Narva Apollo Astri

Muumitroll ja Sabatäht (2022, rež. Hiroshi Saitô, Markus Bäckman, Carla Rindell)

KinoFF_Muumitroll ja Sabatäht_1

Kui Muumitroll saab teada, et Maast on lähedalt möödumas sabatäht, lähevad nad koos Sniffiga Üksiku Mäe observatooriumisse professoritega konsulteerima. Teel on neil mitmeid seiklusi, aga kõige suurem seiklus ootab neid ees siis, kui nad saavad teada, et komeet liigub täpselt nende kallisse Muumiorgu.
Žanr: Seiklusfilm, Animatsioon, Perefilm

Vene teksti loeb näitleja Eduard Toman
Soovitatav vanus: 5+

Registreerimine

Teeser

20.11.2022, 12:00, Jõhvi Apollo kino

Detektiiv Bruno (2022, Poola, rež. Magdalena Nieć, Mariusz Palej)

F_4_Detective_Bruno

Oskar on kaheksa-aastane orb, kes leiab vanemate jäetud mõistatuse, mille lahendamine viiks kingituseni. Otse loomulikult otsustab poiss kutsuda appi detektiiv Bruno, samanimelise populaarse telesarja šarmantse peategelase. Ennasttäis ja küünilise näitleja karjäär on allakäiguspriaalil, kuid nunnu laps võib üles sulatada ka suurima kaabaka südame. Tugevate näitlejatöödega, siiras ja suure südamega tehtud lastefilm, mis pole ainult väikestele vaatamiseks mõeldud. Peeter Kormašov

Soovitatav vanus: 8+
Teeser
Detektiiv Bruno

25.11.2022, 15:00, Apollo Kino Astri

Vesper, 2022, Leedu, Belgia ja Prantsusmaa, rež. Kristina Buožytė, Bruno Samper)

Mehhiko meister Guillermo del Toro säutsus Twitteris, et soovib näha seda Leedu imet, mis kasvatab sensatsioonilisi müüginumbreid. Kümme festivali kolmel mandril pärast esilinastust Karlovy Varys, 140 000 piletit Prantsusmaal, esimene koht USA VOD edetabelites kõigest 2 nädalaga ja esimene kommertslikult välja lastud Leedu film Tais. Ja mitmed riigid on veel ootel.

Ennenägematult edukas tume ulmemuinasjutt viib meid düstoopilisse maailma pärast Maa ökosüsteemi täielikku kokkuvarisemist. Mitmed toksilised viirused on peaaegu kogu rahvastiku hävitanud. Vennad Jonas ja Darius, kelle on ürgne ellujäämisinstinkt lahku löönud, on nüüd kõige vihasemad vaenlased. Ahne pervert Jonas viib läbi vastikuid, ebaeetilisi, veriseid ja halastamatuid eksperimente. Raskelt vigastatud ja voodisse aheldatud Darius ei suuda rääkida ning sõltub täielikult oma 13-aastase tütre Vesperi hoolitsusest.

Oluline kohtumine salapäraselt taasloodud Camelliaga inspireerib uudishimulikku tüdrukut kasutama biotehnoloogilisi oskusi jõuliseks võitluseks armutute Vahimeeste vastu ja otsima õiget teed Tsitadelli, kuhu kogutud seemned võivad panna alguse uuele tsivilisatsioonile. Režissöörid Kristina Buožyté ja Bruno Samper („Vanishing Waves“) külvavad meie südametesse armastuse ja lootuse seemneid. Nad jätavad nutikalt paar värvikat teooriat lahti selgitamata, üksnes viidates võimalikele tõlgendustele.

Murrangulised eriefektid (droonist saab omaette tegelane), vapustavalt elegantne animeeritud visuaal, hüpnootiline muusika ja Leedu kunstivõlurite tõeline maagia toovad meid futuristlikku fantaasiametsa kõigest viie miljoni eurose eelarvega. Täpiks i peal on Raffiella Chapmani lummav näitlejatöö, kes on väärt astuma 2023. aastal Euroopa tõusvate tähtede (Shooting Stars) hulka.

Soovitatav vanus: 12+
Teeser
Vesper