Murrab kinosaalidest erinevatesse eluvaldkondadesse
Uudis
Päevatoimetaja

Pimedate Ööde filmifestivali kõige idapoolsem alafestival KinoFF paistab tänavu silma eelkõige eri valdkondade põneva sidumisega.

Nii on fookuses filmitööstus kui majandusharu ja maitseseiklusi leiab Ida-Virumaa restoranide erimenüüdest. Muuhulgas jõuab kino esmakordselt ka Viru vangla seinte vahele.

„Filmifestivali eesmärk on tuua filmikunst vaatajale lähemale ja see tähendab tänasel päeval oluliselt rohkem kui vaid teos ekraanil. Inimesed tahavad minna sügavamale, uurida tausta, kogeda midagi enamat ja KinoFF on selleks suurepärane võimalus,” rääkis KinoFFi peaprodutsent Jana Budkovskaja.

Kui varasematel aastatel toodi vaatajateni peamiselt Venemaa filme, siis nüüdseks on festivali kavas filmid üle terve maailma. „Tegime rahvusvahelistumise otsuse juba eelmisel aastal ja Venemaa sõjategevus Ukrainas andis selleks viimase tõuke. Filmifestivali eesmärk on ju esitada erinevaid käsitlusi ja hoiakuid kunstist, religioonist, inimsuhetest, maailmast tervikuna,“ märkis Budkovskaja.

Ta lisas, et välja valiti just sellised filmid, mis avavad parimal viisil inimeste, kultuuride ja kogukondade huve ja arusaamisi.

Esimest korda toimub ka KinoFF Industry, mis toob kokku filmiprofid ja -harrastajad, avalikkus-, äri- ja loomemajandussektori inimesed. „Selle suuna oleme loonud, et rääkida filmitööstuse trendidest, tehnoloogiatest ja võimalustest. Toome huvilisteni filmitööstuse ekspertide esitlused, vestlused rahvusvaheliste produtsentide ja filmiajakirjanikega, tutvustame Ida-Virumaa filmitööstuse plaane,“ tutvustas KinoFFi peaprodutsent.

Gurmaanidele on KinoFF ja Ida-Virumaa turismiklaster loonud retsepti IDA/VIRU avastamiseks – maitseseikluse, mille raames pakuvad 12 toidukohta erihinnaga roogasid, komplektmenüüsid ja eriõhtusööke koos teatri- või kontserdiprogrammiga.

Eriprogramm on ka lastele ja noortele, alates animatsioonide töötoast ja lõpetades põnevate filmidega.

Esmakordselt saavad väärfilmide festivalist osa ka Viru Vangla töötajad ja seal olevad kinnipeetavad.

Tänavune KinoFFi programm toob väikeste ja suurte filmisõpradeni üle 20 filmi kolmes Ida-Viru linnas. Lisaks töötubasid, seminare, arutelusid ja näitusi.

Kogu kava leiab siit.