Festivali avab Andrei Konchalovski film "Kallid seltsimehed!"
Uudis
Päevatoimetaja

KinoFFi avafilmiks on tänavu PÖFFi elutööpreemia omaniku Andrei Kontšalovski film "Kallid seltsimehed!". Filmifestivali avamine toimub 13. novembril kell 19:00 Kohtla-Järve Kultuurikeskuses.

Ljudmilla on eeskujulik Nõukogude kodanik, kes kummardab Stalini portree ees imetlusest, mitte kohustusest. Partei ustava teenrina ei suple ta taevamannas, ent ei mõista ka protestimarsiks valmistuvaid töölisi. Kui tema tütar veresaunaks muutunud streigis kadunuks jääb, variseb naise maailm kokku. Sündmustik põhineb süngel episoodil Nõukogude minevikust, 1962. aasta Novotšerkasski massimõrval, kus kümned surid ja sajad vangistati. Rahumeelsete protestijate vastu suunatud KGB kuulirahe jäi aastakümneteks saladuseks ning tõusis päevakorda alles 1990ndatel.

Andrei Kontšalovski jälgib toimunut naise silmade läbi, kes austab kommunistlikku korda pimeda pühendumusega. Tütre kadumine ei rebi tükkideks pelgalt Ljudmilla isiklikku maailma, vaid reedab ideaalid, millele ta on poole oma elust pühendunud. Selles must-valgetesse kaadritesse püütud inimpsühholoogia hapruses on nukrat absurdihuumorit.

Võimas film vene vanameistrilt, mis passib tänasesse poliitiliselt üles köetud aega. Film tõi Veneetsia filmifestivalilt koju žürii eripreemia.

Osta piletid avaseanssile siin