Station Narva ettevõtluspäeval räägitakse filmitööstusest
Uudis
Päevatoimetaja

Muusika- ja linnafestivalil Station Narva toimub sel reedel ettevõtluspäev, kus arutatakse ka filmitööstuse arengusuundi.

Muusika- ja linnafestivalil Station Narva toimub sel reedel ettevõtluspäev, mis keskendub loomemajanduse ärimudelitele õiglase ülemineku kontekstis. Diskussioonist võtab osa ka Pimedate Ööde filmifestivali juht Tiina Lokk, kes tutvustab filmitööstuse arengusuundi.

Loomeinkubaatoris OBJEKT (Linda 2) 6. augustil aset leidva ettevõtluspäeva keskmes on loomemajanduse ärimudelid Ida-Virumaa õiglase ülemineku kontekstis, sealhulgas loomingu müük ja teenusepakkumine, valdkondliku hariduse suunad, valdkondadevaheline koostöö ning sündmuste ja loomesektori majanduslik mõju.

Arutelus, mille teemaks on loomemajanduse uued suundumused ja ärimudelid, sealhulgas naisettevõtjate väljakutsed, osalevad teiste seas PÖFFi asutaja ja direktor Tiina Lokk, kelle meelelahutustööstuse väljaanne Variety valis ülemaailmse loometööstuse 50 mõjukama naise sekka, ja idufirmade rahastamise soolise võrdsuse riskikapitali fondi The Better Fund asutajapartner Liina Laas.

“Pärast A-kategooria festivaliks saamist ei olnud PÖFFil enam võimalust näidata filme kõikides Eesti linnades. Nüüd saime taasavastada piirkonna kultuurilist potentsiaali tänu kolmandat korda toimuvale Kinoffile. Mul on hea meel, et saan tutvustada meie uut õppeprogrammi Discovery Campus ja loomemajanduse arenduskeskust Creative Gate, mis arendab Eesti tele- ja filmivaldkonna ekspordipotentsiaali, pakkudes sektori töötajatele arenguvõimalusi,” ütles Lokk.

Valdkondadevahelise koostöö ja vastastikuse võimendamise teemalises arutelus osalevad teiste seas CoModule uue e-tõukeratta tootmisjuht Sigrid Ojavee, TÜ Viljandi kultuuriakadeemia direktor Juko-Mart Kõlar ja hiljuti riiklikult tähtsate kultuuriehitiste hulka kinnitatud Kreenholmi arengukava koordineeriva OÜ Narva Gate tegevjuht Jaanus Mikk.

Arutelus, mille teemaks on edukas brändiloome ja rahvusvahelistele turgudele jõudmine, osalevad teiste seas Narva Muuseumi juht Maria Smorzevskihh-Smirnova, moebrändi Iris Janvier looja ja omanik Arina Baranovskaja ning Jaapani reklaamiturul ilma tegev helilooja ja produtsent Sander Mölder.

Ettevõtluspäeval avatakse OBJEKTis ka nüüdisaegse mustvalge fotokunsti näitus “4+4= infinity” ja tutvustatakse BFMi MEDIT VR-rakendust “Nähtamatu Narva”.

5.–7. augustini toimuv Station Narva on muusika- ja linnafestival, mis täidab piirilinna muusikaga meilt ja mujalt, pakub kunsti- ja maitseelamusi, näitab linnaruumi uue põneva nurga alt ning kutsub arutlema nii kohaliku eluolu kui ka uute ärimudelite üle.
Festivali korraldatakse vastavalt avalikel üritustel kehtivatele reeglitele, mis aitavad vältida koroonaviiruse levitamist või sellesse nakatumist.

Festivali kavaga on võimalik tutvuda Station Narva kodulehel.

Ettevõtluspäeva ajakava:
Reede, 6. august 10.00–17.00

10.00 Tervituskohv ja fotonäituse “4+4= infinity” avamine
Nüüdisaegse mustvalge foto näitus: osalevad Eduard Zentsik, Mihhail Zaitsev, Anastassia Volkova, Aleksandr Kljuchenkow, Temuri Khvingia, Kaupo Kikkas, Zurab Arabidže, Riina Varol. Kuraator Eduard Zentšik

11.00 Ettevõtluspäeva avamine ja tervituskõned
Jana Budkovskaja, OBJEKTi asutaja ja Station Narva Business Day juht
Helen Sildna, Station Narva asutaja ja juht

11.15–13.00 Loomemajanduse trendid ja uued ärimudelid
11.15 Anzelika Pratkunas, Startup Estonia Ida-Virumaa projektijuht
11.30 Tiina Lokk-Tramberg, PÖFFi asutaja ja direktor
11.50 Reigo Kuivjõgi, galerii Art&Tonic galerist
12.10 Kelli Turman, Biotoopia konverentsi peakorraldaja
12.30 Liina Laas, riskikapitali fondi The Better Fund asutajapartner
12.50 Juko-Mart Kõlar, Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia direktor
13.10 Ingrid Stroom, Live Music Estonia juht

13.25–14.00 Lõuna

14.00–15.00 Valdkondade vaheline koostöö ja üksteise võimendamine
Maria Smorzevskihh-Smirnova, Narva Muuseumi juht
Jaanus Mikk, OÜ Narva Gate tegevjuht
Liina Laas, The Better Fund asutajapartner
Juko-Mart Kõlar, Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia direktor

15.00–17.00 Loomesektori ja töö rahvusvahelistel turgudel
15.00 Sander Mölder, helilooja ja produtsent
15.20 Reigo Ahven, muusik, Fairmus muusikaplatvormi ja klubi Philly Joe's asutaja
15.40 Sigrid Ojavee, CoModule operatsioonide juht
16.00 Arina Baranovskaja, Iris Janvier kaubamärgi looja ja omanik
16.20 Maria Smorzevskihh-Smirnova, Narva Muuseumi juht
16.40 Jaanus Mikk, OÜ Narva Gate tegevjuht

17.00–18.00 “Invisible Narva” VR-rakenduse tutvustus ja avamine
Katrin Sigijane
Aleksander Openko