Pop-up näitus „Cosplay Eestis“
Uudis
Päevatoimetaja

Laupäeval, 14. novembril algab festivali kinoFF raames loomeinkubaatori OBJEKT organiseeritud OBJEKTiCON. Ürituste sari sisaldab töötubasid, kus räägitakse, kuidas saada cosplayer’iks, koomikseid joonistada, fotosid stiliseerida ja palju muud.

Laupäeval 21. novembril toimub OBJEKTiCONi üritustesarja raames loomeinkubaatoris OBJEKT pop-up näitus „Cosplay Eestis“.

Cosplay (kostüümimäng) on erinevatesse rollidesse ümberkehastumine, mis sisaldab mõne arvutimängu, filmi, raamatu, koomiksi, anime või manga tegelaskuju kostüümi riietumist ning tema kehaplastika ja miimika imiteerimist. Cosplay hõlmab karakteri kostüümi ja atribuutika elementide valmistamist.

Näitus annab võimaluse tutvuda Eesti parimate kostüümimängurite ehk cosplayer’ite, sealhulgas narvalaste Julia Dolženkova ja Julia Ogorodniku kostüümidega. Kõik osalejad on võitnud kohalikel ja rahvusvahelistel festivalidel auhindu ning esitlevad näitusel oma parimaid kostüüme.

Vastates küsimusele: „Miks just cosplay?!“, nõustuvad näitusel osalejad selles, et see on võimalus kehastuda oma lemmiktegelaskujuks. Samal ajal saab tegelda oma hobiga – mõnele meeldib õmmelda või meisterdada, teisele keerukaid projekte kavandada või reisida.

Näituse kuraator Julia Dolženkova kommenteerib: „Cosplay = mixed media + performance. Ühes kostüümis saab rakendada hulga tehnikaid: õmblemine, elektroonika, metalli- ja nahatöö, skulptureerimine, värvimine, parukate valmistamine, grimm jne. Konkurssidel osalemiseks on vaja, et kostüüm oleks võimalikult sarnane originaaliga ja keerukaid kostüüme tehakse mitu kuud, et need oleksid pärast esindatud ainult ühel võistlusel.“

Näitusel saab näha järgmise cosplayer’ite töid:

OBJEKTiCON kestab 29. novembrini.
Lähemalt saab üritustest lugeda OBJEKTiCONi kodulehel