PÖFF alustab uue koolitusprogrammiga Ida-Virumaal
Uudis
Pöffihunt

PÖFF käivitab 2022. aastal Ida-Virumaal uue filmialase täiendõppeprogrammi ehitajatele, elektrikutele, õmblejatele, fotograafidele, samuti spetsiifilise erialata, ent aktiivsetele inimestele, kes on huvitatud erinevat liiki tehnilistest või administratiivsetest töödest filmigruppides.

Pimedate Ööde Filmifestival, mis juba aastaid on läbi oma rahvusvahelise filmitööstuse konverentsiprogrammi ning loomemajanduse arenduskeskuse aidanud kaasa Eesti filmitööstuse rahvusvahelistumisele, hakkab nüüd koolitama ka filmigruppide tehnilisi töötajaid: dekoratsioonide ehitajaid, valgustajaid, kostüümikunstnikke, rekvisiitoreid, produtsendi assistente, võttekohtade otsijaid, platsifotograafe jne. Ilma nende spetsialistideta ei ole võimalik filmi teha ega tuua Eestisse suuri välismaiseid filmiprojekte.

Tegu on PÖFF-i täiendkoolitusprogrammi Discovery Campus raames toimuva Eesti esimese süsteemse filmivõttegrupi tehniliste erialade erikoolituse projektiga, kus mentorite ja õppejõududena osalevad Eesti parimad oma ala spetsialistid. Projekti eesmärk on pakkuda eeskätt Ida-Virumaa ettevõtlusele uusi väljundeid ja parandada sellega kohalikku tööhõivet, samuti tutvustada peamiselt energeetika ja suurtööstusega seotud kuvandiga Ida-Virumaad teistsuguse nurga alt, et luua pinnas loovettevõtluse arenguks.

Aasta aega kestvale koolitusele pääseb maakonnast 10 ettevõtet ja 50 inimest, kellest tekib Ida-Virumaale filmitööstuse koostööpartnerite võrgustik. Koolituse lõppedes integreeritakse uute spetsialistide andmed PÖFFi online platvormile Creative Gate, mis hakkab tegutsema Eesti filmi- ja loomemajanduse, teenuste ja turisminduse aastaringse online müügi- ja reklaamiplatvormina.

PÖFFi juht Tiina Lokk kommenteerib: "Selle täiendõppe programmiga proovime aidata Ida-Virumaa inimestel lisaks oma põhierialale omandada uusi oskusi ja teadmisi, samas leida uusi inimesi filmivõttegruppidesse, kus napib just tehnilisi töötajad. Ida-Virumaa pakub huvi nii välis- kui kohalike filmide võttepaigana ning tundus väga loogiline pakkuda ka kohalikele inimestele võimalust filmitööstuses kätt proovida."

Viimastel aastatel on Ida-Virumaal filmitud näiteks põnevusfilmi „Omerta 6/12”, ajaloolist kriminaalfilmi „Apteeker Melchior”, spioonipõnevikku „O2” ja ajaloolist draamat „Igitee”. Tegutseb Viru filmifond, mille kaudu on tootjatel võimalik tagasi saada kuni 40% Ida-Virumaal tehtud kulutustest.

Koolitus algab üldkursusega „Sissejuhatus filmitootmisse”, mis toimub 4.–5. ja 11.–12. veebruaril loomeinkubaatoris Objekt (Linda 2, Narva). Kursusel osalemine on tasuta, vajalik on eelregistreerimine. Programmis saavad huvi korral ning vabade kohtade olemasolul osaleda ka teiste Eesti piirkondade inimesed.

Registreerida saab kuni 20. jaanuarini siin.

Projekti finantseerib Rahandusministeerium programmist „Regionaalarengu toetuseks” ning selle partneriks on Ida-Viru ettevõtluskeskus.
Rahandusministeeruim_artikkel_pilt