PÖFF aitab päästa metsi
Uudis
Päevatoimetaja

Pimedate Ööde filmifestival annab iga festivalile esitatud linateose registreerimistasust ühe euro lageraiete peatamiseks.

Kogutud raha läheb idufirma Single.Earthi platvormi vahendusel Eesti metsaomanikele, et nad loobuksid lageraiest ja kasutaksid säästlikumaid metsamajandamise meetodeid.

Single.Earth on Eesti uus kõrgtehnoloogiline idufirma, mis aitab keskkonnast hoolivaid ettevõtteid ja organisatsioone astuda reaalseid samme kliimamuutuse peatamiseks.

„Me loodame selle sammuga juhtida tähelepanu teravatele keskkonnapoliitika probleemidele, millest rahvusvaheline meelelahutustööstus eelistab pigem mööda vaadata. See pole jätkusuutlik tegutsemine. Usume, et Single.Earth pakub lahendusi, mis võivad aidata muuta mõtteviisi,” ütles PÖFFi algatuse autor, festivali kommunikatsioonijuht Hannes Aava.

Single.Earthi üks asutajaid ja tegevjuht Merit Valdsalu avaldas heameelt, et PÖFF nende initsiatiiviga ühineb. „Loodetavasti aitab nende eeskuju kogu rahvusvahelisel filmitööstusel teha suure sammu säästlikuma tuleviku poole.”

Tänavune, 24. Pimedate Ööde filmifestival leiab aset 13.–29. novembrini.