Kinoff esitles tänavust plakatit
Uudis
Päevatoimetaja

Novembris toimuv PÖFFi harufestival Kinoff avalikustas selle aasta plakati, mis on valminud Ida-Virumaa kunstnike koostöös.

Kui kahel esimesel aastal olid plakati kandvaks teemaks vene kultuuri või Ida-Virumaaga seoses laialt levinud sümbolid, nagu matrjoška, kaevur või religioon, siis tänavu lõi kujundaja Maria Ossipovski midagi uudset, kohalikele elanikele iseloomulikumat. Kontseptsiooni täiendab PÖFFile iseloomulik filmi ja hundi seos ning küsimus “Milline hunt sina oled?”.

“Narva loomeinkubaatorit OBJEKT külastanud Ida-Virumaa kunstnikel paluti kirjutada käsitsi tahvelarvutisse sõna „hunt”. Niimoodi saime erinevates stiilides kirjutatud sõnu. Siin ongi oluline mitte üksnes sõna „hunt“, vaid ka kirjastiil. Meie jaoks on oluline Ida-Virumaa, mis kuulub Jõhvi, Kohtla-Järve, Narva ja Sillamäe linna lastele, kunstnikele, autoritele,” kommenteeris plakati kujundaja Maria Ossipovski.

Seejärel pandi kõik käsitsi kirjutatud sõnad plakatile, nagu need olekski hundi 3D-kujule kirjutatud. Plakati värvid on võetud sellistest kohtadest, kuhu inimesed jätavad kõige sagedamini eneseidentifitseerimise sõnumeid (nt RoRo, Modern), bordoopunane on aga lavakardinate värv.

“Tore, et saame filmifestivalil eksponeerida Ida-Virus loodud kunsti. Loodetavasti lisanduvad lähitulevikus siin tehtud filmidele ka kohalike inimeste filmitud linateosed,” lisas Kinoffi juht Jana Budkovskaja.

Sõna „hunt” on plakati jaoks kirjutanud Ida-Virumaa kunstnikud Lena Tõsjatova, Vova Kopõlov, Igla 2000 ja Maša Ossipovski.