KinoFF 2022
Uudis
Päevatoimetaja

PÖFF festivali alafestival KinoFF toimub 12. - 27. novembril kolmes Ida-Virumaa linnas.

Filmifestivali KinoFF traditsiooniline avamine toimub 12. novembril Kohtla-Järvel. Festivali esimesel päeval ootavad linnaelanikke ja külalisi näitused, moeshow, punase vaiba üritus ja kindlasti filmid. KinoFF viibib Kohtla-Järvel kolm päeva ning järgmisel kahel nädalavahetusel rändab mööda maakonna, peatudes Jõhvis ja seejärel Narvas.

Igas linnas pakutakse publikule kohtumisi filmitegijatega, näituseid ja töötube. Filmiseansid toimuvad Apollo Jõhvi ja Narva kinos. Lisaks korraldatakse igas linnas laste- ja noorteprogramm, mis sisaldab animatsiooni, programmeerimise ja NFT töötube. Jõhvis leiab aset filmitööstuse konverents.

Tänavune KinoFF festivali programm toob filmifännide ette selle aasta parimaid, huvitavamaid ja helgemaid filme kõikidest kontinentidest. Filmid jutustavad lugusid kaasaegsest maailmast, mis loob alust tulevikuks. Näiteks, „Trio“ on lugu erilise lapse ema valikust. „One Fine Morning” räägib haige isa tütre valikust. „Valeria Is Getting Married“ näitab raske valiku mugava elu ja armastuse vahel ning „The Woman King“ on lugu naisest kes päästab oma kodumaa.

Kokku on festivali raames 18 filmiseanssi: 3 lastefilmi, 3 noortefilmi, 3 lühifilmide plokki (teemadeks keskkond, tulevik ja eesti filmitegijate eksperimendid) ning 9 täispikka filmi maailma eri paikadest erinevates žanrides ja formaatides. Filmid ei kordu, igas linnas näidatakse erinevaid filme – võib terve kuu jooksul linnast linna sõita ja kinokunsti nautida!

Programmi rikastavad ka projekti “OBJEKT: shorts” raames loodud lühifilmid.

Festivali avab filmi „Valik“ (2022, rež. J. Pazilina) esilinastus. Film räägib keerulisest üleminekuajast (1990-ndad), mil inimesed pürgisid piiriülese kaubanduse ja kultuurilise iseseisvuse poole. Filmi on teinud Narva Eesti keele maja.

Jana Budkovskaja, festivali peaprodutsent: „Maailm läks katki sel talvel, ja Narva jõgi pole kunagi olnud nii suureks ja ülematuks piiriks kahe maailma vahel nagu praegu.

Kõige idapoolsemal PÖFFi alafestivalil KinoFFil me tahame vaadelda ja õppida erinevaid inimesi, nende valikute sõltuvust eritaustades, kultuurides, maades, ajahetketes, et olla varustatud parema teadmisega enda otsuste tegemisel siin, ida piiril“.

Festival toimub:

Kohtla-Järvel: 12.- 14. novembril Kohtla-Järve Kultuurikeskuses (Keskallee 36)
Jõhvis: 18.- 20. novembril Apollo Jõhvi kinos (Pargi Keskus Puru tee 1)
Narvas: 25.- 27. novembril loomeinkubaatoris Objekt (Linda 2, Narva), Narva Kunstiresidentuuris ja Apollo Kino Astri (Tallinna mnt 41)

Vali film ja seanss:

Osta piletid: