KinoFF on juba kolm aastat andnud fantastilise võimaluse kõigile, kes soovivad teha oma esimest lühifilmi ning seda sõltumata osalejate filmindusteadmistest, east, elukohast ja riigist. ShootShorts ühendab inimesed loovatesse meeskondadesse ja võimaldab neil jutustada oma unikaalseid lugusid ning täita oma unistusi. ShootShorts toimub British Council Estonia toetusel.
Foto: animafilm "Techumanity", rez. Maarika Rosenstein
Sellel aastal algas projekt augustis. Protsessi käigus kaotasime paljud algselt registreerunutest, sest filmindus pole just kõige lihtsam ala ning mitte kõik ei pea vastu.
Kuid alati on julgeid, kes ületades kõik hirmud ja kahtlused, on teinud ja monteerinud oma esimese filmi. Osalejaid juhendasid kogenud mentorid: produtsendid Natalja Matšenene ja Andreas Dorošuk, režissöörid Anita Kremm ja Vera Pirogova.
Tulemuseks oli 25 lühifilmi ja kaks treilerit tulevastele filmidele. Nende hulgas oli ka muusikavideo, kolm animafilmi, üks Screenlife formaadis film ning kaks filmi Screenlife´i kasutades. Lisaks ainulaadne film, kus tehisintelligents aitas kirjutada stsenaariumi, genereeris kujutise ja andis tegelastele hääle.
Traditsioonilises vormis filmid, autorifilmid, dokumentaalfilmid ja armastusega tehtud kunstiteosed - autorid ei kartnud jagada oma kõige isiklikumaid lugusid. Nad rääkisid kõige olulisemast: sõprusest ja perekonnast, armastusest ja surmast. Nad mõtisklesid selle üle, mis on headus ja õiglus, mis on inimene ja millises maailmas me homme elame.
Autorid otsisid projekti vestlusruumis partnereid ja nii loodi kaasprodutseeritavad filmid - inimesed erinevatest riikidest töötasid koos ühe filmi kallal. Autorid said abi sõpradelt ja valdkonna professionaalidelt. On ainulaadseid filme, mille kallal töötasid terveid perekondi!
ShootShorts numbrites:
Veebiseminare – 23tk
Õppetunde - umbes 40t
Eestis filmivaldkonnas tegutsevaid lektoreid - 13
Mentoreid - 4
Kokku töötas filmide kallal peaaegu 200 inimest
Noorim osaleja - 15 aastane
Vanim osaleja - 59 aastane
Kokku filmide kestus üle 2 tunni
Riigid - Eesti, Prantsusmaa, Ukraina, Türgi, Gruusia, Valgevene, Hispaania, Iisrael, Saksamaa, Bulgaaria
Projekti fänne, kes osalevad kolmandat aastat järjest - 2
Enamik filme on autorite ja meeskondade jaoks esimesed elus!
"Ma olen osalenud selles projektis juba kolmandat aastat, kuid alles sel aastal julgesin teha oma esimese lühifilmi pärast inspireerivat loengut pitchingust." - Jekaterina Šarova, film "Ära kunagi lõpeta filmimist"
"...kõige lahedam asi minu jaoks on see, et see projekt on just algajatele, kogenematutele inimestele, kes soovivad filmindusega tegeleda... Sellise valiku teevad ainult kõige julgemad." - Svetlana Popova, film "D ja S"
"Suurepärased mentorid ja õpetajad, väga informatiivne ja praktiline teave, hea distsipliin ja tugi filmi loomise teel." - Vladislav Poptšenko, film "Verse"
Täna hindab filme professionaalidest koosnev žürii: Marina Hirv, projekt OBJEKT: shorts 2022 võitja ("Iga päev", 2022); režissöör, animaator ja illustraator Aleksandra Šadrina ("Stander, stander, Katja!", 2023); helirežissöör Dmitri Nataljevitš (“Jojogi”, 2022); Raadio4 Narva stuudio toimetaja ja ETV+ saate "Rahvale on oluline" juht Mihhail Komashko; näitleja Tatjana Manevskaja ("Lahkumine, NSVL", 2020).
Kõiki lühifilme saab näha KinoFFi tööstuspäeva raames 19. novembril kell 17 Geneva Kontserdimajas. Kohal on ka filmide autorid ning toimub küsimuste-vastuste voor.
Algajatele filmitegijatele on suur sündmus näha oma filmi suurel ekraanil, ja KinoFF annab neile selle võimaluse - kolm parimat filmi linastuvad Narva Apollo Kinos 19. novembril kell 20.30.
Kui küsime, mis ei meeldinud, siis osalejad annavad ainult ühe vastuse: ajapiirangud on liiga lühikesed. Kuid see ongi meie projekti olemus - võimaldada inimestel õppida lühikese aja jooksul filmiprotsessi ja viia oma idee teostuseni.
Soovime kõigile osalejatele edu, kannatlikkust ja loomingulist inspiratsiooni! Ka teie võite järgmisel aastal osaleda projektis ja teha valmis oma esimese filmi. Tulge vaatama parimaid ShootShortsi filme ja toetage võitjaid.