KinoFF 2023: kokkuvõte festivali tulemustest
Uudis
Päevatoimetaja

Pimedate Ööde filmifestivali (PÖFF) raames Ida-Virumaal toimunud Euroopa Liidu idapoolseim filmifestival "KinoFF" tõi siinsete vaatajateni tänavu 37 eri žanris ja stiilis täispikka ja lühifilmi, mida vaatas üle 2000 inimese. 200 noort filmihuvilist sai end filmide tegemises ise proovile panna, luues 25 uut filmi

Pühapäeva, 19. novembri õhtul toimus Geneva kontserdisaalis KinoFFi ametlik lõpuüritus, mis oli osa üritusest KinoFF Industry 2023. Sellega tehti kokkuvõte viiendast Ida-Euroopa filmifestivalist KinoFF, mis toimus Tallinna A-klassi Pimedate Ööde Filmifestivali (PÖFF) egiidi all.

"Soovime tänada kõiki režissööre, näitlejaid, partnereid, sponsoreid ja publikut aktiivse osalemise ja panuse eest mitte ainult KinoFFi, vaid ka kogu meie idapoolseima piirkonna filmitööstuse arengusse," ütles KinoFFi peaprodutsent Jana Budkovskaja.

Filmifestival, mis sel aastal toimus 4.-19. novembrini, muutus filmisõprade ja filmitööstuse spetsialistide tähelepanu keskpunktiks. KinoFF pakkus publikule kahe nädala jooksul põnevaid filme, unustamatuid kohtumisi loomeinimestega ja koolitusi Ida-Virumaa nooremale põlvkonnale.

Sellel filmisündmusel esitati ligi 40 täis- ja lühifilmi, sealhulgas ka esilinastusi suurel ekraanil. Käsitleti väga erinevaid teemasid, mis kajastasid meie elu olulisi aspekte. Kõiki filme ühendas üks põhiteema - armastus kõigis selle avaldumisvormides: inimeste vahel, laste ja vanemate vahel, looduse, kodu, kodumaa vastu ja nii edasi.

KinoFF 2023 filmifestivali tipphetked:

  1. Filmifestivali ametlik avafilm "Sillad Liverpooli" (2023), mida esitlesid peategelane Alika Milova ja režissöör Michael Waltfogel.

  2. Punane vaip on KinoFFi sümboolne esindaja, 10. novembril filmifestivali avamispäeval kõndis mööda seda umbes 600 inimest. See on üldsusele ainulaadne võimalus nautida kino hiilgust.

  3. Festivalil esitati 37 täispikka ja lühifilmi, mis hõlmasid erinevaid žanre ja stiile.

  4. "KinoFFi" raames toimunud filmilinastusi ja üritusi külastas üle 2000 vaataja kolmes Ida-Virumaa linnas: Kohtla-Järve, Jõhvi, Narva.

  5. ShootShorts projekti 25 lühifilmi loomisel osales umbes 200 inimest, parimaid filme näidati Apollo Astri kinos suurel ekraanil.

  6. KinoFFi puhul jätkub kaasaegse tehnoloogia integreerimine eesmärgiga parendada vaatamise kogemust ja rikastada meie vaatajate visuaalset kogemust, et meil kõigil oleks lihtsam tegelastest aru saada – osadele filmidele pakuti tehisintellekti poolt loodud audiotõlkeid.

Kuigi filmifestival KinoFF on lõppenud, jätkub selle mõju. Täname kõiki, kes osalesid, ja lubame järgmisel aastal tagasi tulla veel enamate mängufilmide ja ootamatute teemadega.

Jälgi uudiseid www.kinoff.ee ja sotsiaalmeedias, et olla kursis Ida-Virumaa armastatud filmifestivali KinoFF viimaste uudistega.

Ootame teid taas 2024. aastal, 6. KinoFF lubab taas muljet avaldada kvaliteetfilmide valiku, suurejooneliste tseremooniate ja tulise diskussiooniga. KinoFFi missiooniks on tutvustada rahvusvaheliste filmitegijate kvaliteetseid teoseid, edendada filmitööstust ja täiustada publiku kultuurielamust. KinoFF ei ole mitte ainult platvorm filmide vaatamiseks, vaid ka ruum dialoogiks ja mõttevahetuseks professionaalide ja vaatajate vahel.

KinoFFi korraldab Tallinna Pimedate Ööde Filmifestival Eesti Integratsioonifondi, Briti Nõukogu ja Viru Filmifondi toetusel.

KinoFFi pildigaleriid:
10.11.23 KinoFF Avamine @ Geneva Kontserdimaja | Flickr
19.11.2023 KinoFF Industry | Flickr