Inspireeriv tulevik!
Uudis
Päevatoimetaja

Suvine ShootShorts laager, kus 13-18-aastased õppisid põnevate lühivideote loomise saladusi, on lõppenud.

Tänapäeva maailma jaoks väärtuslikud oskused, mida teismelised õppisid 08.08.2023 kuni 12.08.2023 ShootShorts programmi raames, inspireerivad nüüd 20 noort ja andekat last! Kõrge kvalifikatsiooniga mentorid töötasid koos lastega, et stimuleerida nende loomingulist mõtlemist. Korraldajad pakkusid ainulaadse võimaluse Ida-Virumaa noorte potentsiaali avamiseks ja teadmiste tugevdamiseks, mis on teismelistele tulevikus kindlasti kasulik.

5 päeva jooksul said suvelaagris osalejad erinevaid praktilisi ja teoreetilisi õppetunde, mis aitasid teismelistel omandada videoloomingu kunsti - alates ideest ja filmimisest kuni montaaži ja eriefektideni. programmi raames uurisid osalejad erinevaid teadmiste valdkondi, sealhulgas videosisu edendamist, tehisintellekti ja veebiturvalisust. ShootShorts Campi suvelaager oli ideede, uute sõprade ja isikliku arengu pingutuste allikas.
6.
Oluline osa laagri programmist oli filmi "Lapsmasin" linastus, mida valiti Eesti parimaks žanrifilmiks. See linastus rikastas osalejate kogemusi ja aitas neil laiendada oma silmaringi. Filmi tutvustas teismelistele produtsent Tõnu Hiielaid. Pärast filmi oli ainulaadne võimalus arutada nähtut, esitada produtsendile küsimusi ja teha mälestuseks lühivideo.

Laagris osalejate loodud põnevad videod monteeriti üheks looks ja neid näidati loovuskeskuse OBJEKT ekraanil. Laste loovust ja pingutusi said hinnata nende pereliikmed, sugulased ja sõbrad. See oli nii liigutav ja südantsoojendav, tänu vanemate toetusele sünnivad sellised arenduslaagrid, mis jätavad muljeid pikaks ajaks ja innustavad noori ja loomingulisi lapsi.

VIDEO

Kõik laagris osalejad ootavad põnevusega järgmist aastat ja uusi võimalusi, mida tõestavad paljud kommentaarid ja tagasiside nii osalejatelt kui ka lapsevanematelt.

"Suhtlemine juhendajatega, uued tutvused, mitteformaalne õhkkond, oma filmi tegemine. Oli väga huvitav end proovile panna nii näitleja, monteerija kui ka režissöörina" - jagas üks osalejatest oma emotsioone.

Laager korraldati Briti Nõukogu toetusel.