Industry Day 2023
Uudis
Päevatoimetaja

Kaasaegne filmitööstus on futurism mõlemal pool ekraani

Režissöörid, kunstnikud, turundajad, näitlejad, poliitikud, majandusteadlased, programmeerijad loovad erineva keerukusastmega filmilugusid ning dünaamiline ja kaasahaarav filmimaailm on võimalik mitte ainult tänu režissööride ja stsenaristide fantaasiale, vaid ka tehnilistele lahendustele. Filmimontaažist osalise animatsiooni, arvutigraafika ja pildi salvestamiseni - kinolinad muutuvad üha enam akendeks teistesse maailmadesse. Viimastel aastatel on filmitööstusesse sisenenud tehisintellekt ja tundub, et ilma selleta ei saa enam hakkama ükski film.

Kuid olenemata sellest, kui kaasahaaravad on tehnoloogiad - endiselt hinnatakse erilisi ja huvitavaid asukohti, andekaid loovinimesi ja põnevaid kohtumisi filmifestivalidel, mis ühendavad ja inspireerivad, annavad võimaluse otsida uusi koostöö viise.

Üks selline projekt on üritus KinoFF Industry filmifestivali KinoFF raames.

Sel aastal suunduvad suurele filmifestivalile PÖFF kutsutud produtsendid ja režissöörid Ida-Virumaale, et otsida uusi asukohti ja elamusi järgmisteks filmideks. Teel Narva külastavad külalised Aidu karjääri, linnu Sillamäe ja Kohtla-Järve, kummituslinna Viivikonna ja Narva pärlit Kreenholmi.

Kell 17 toimub Geneva kontserdimaja väikeses saalis paneeldiskussioon "Filmitööstuse tulevik", kus arutletakse filmis kasutatavate eksperimentaalsete tehnoloogiate üle: AI, NFT jne; ja muidugi Ida-Virumaa filmide arengu üle.

Sama õhtu jooksul kuulutatakse välja ja antakse üle parimad ShootShorts projekti filmid, mida saab vaadata ja mille üle saab diskuteerida kohe pärast KinOFF Industry ametliku ürituse lõppu.

KinoFF Industry üritusel osalemiseks on vajalik eelregistreerimine:

Foto: animafilm "Techumanity", rez. Maarika Rosenstein