Filmifestivalil KinoFF autasustati ShootShorts projekti parimaid filme
Uudis
Päevatoimetaja

KinoFF festivali viimasel päeval toimus kolmandat aastat järjest edukalt korraldatud ShootShorts projekti parimate tööde auhinnatseremoonia.

ShootShorts projekt on avatud kõigile, kes soovivad luua oma esimese filmi. Osalejad saavad koolitusi filmitööstuse spetsialistidelt veebiseminaride kaudu, arendavad oma ideid koos mentoritega, filmivad ja monteerivad filme ning osalevad konkursil.

Sel aastal osales üle 200 inimese, kes lõid 25 lühifilmi, mis käsitlevad armastuse, surma, sõpruse ja tuleviku teemasid. Professionaalne žürii, kuhu kuulusid režissöör Marina Hirv, lavastaja Aleksandra Šadrina, helitehnik Dmitri Natalevitš, ajakirjanik Mihhail Komaško ja näitleja Tatjana Manevskaja, valis välja kolm parimat filmi.

Kolmanda koha sai Maarika Rosensteini animafilm "Tech Humanity", mis räägib noorest mehest, kes seisab silmitsi digimaailma väljakutsetega. Teise koha sai Vladislav Poptšenko film "Verse", mis on loodud tehisintellekti abil ja räägib häkkerite ja korporatsioonide vastasseisust virtuaalmaailmas. Esimese koha sai Igor Vittorfi animafilm "Its Colour", mis räägib koolipoisist, kes leiab oma koha maailmas, kohtudes undergroundis muusikutega.

Filmid linastusid Apollo Kino Narvas programmi "Otsimise ja katsetamise aeg" raames, kus neid näidati koos professionaalsete töödega.

KinoFF loodab, et ShootShorts-festivali edukad tööd äratavad tähelepanu rahvusvahelistel filmifestivalidel ja saavad autoritele stiimuliks uute filmide loomiseks, aidates kaasa nende loomingulisele kasvule ja tunnustusele.

FOTO