Ida-Virumaal toimub kolmandat korda KinoFF
Uudis
Jaana Kalinistova

KinoFF toimub kolmandat korda ja keskendub taas uuele Vene filmikunstile.

Pimedate Ööde filmifestivali kõrvalfestival KinoFF leiab tänavu aset 13.–28. novembrini Narvas, Jõhvis ja Kohtla-Järvel.

KinoFF toimub kolmandat korda ja keskendub taas uuele Vene filmikunstile.

„Näitame Eesti publikule parimaid Vene filme, mida on juba tunnustatud rahvusvahelistel festivalidel, lisaks tutvustame uusi Eesti filme,” ütles festivali programmijuht Darja Saar.

Kavva on alati kuulunud ka Venemaa kõige tähtsama rahvusliku filmifestivali Kinotavr auhinnatööd ja Venemaa Oscari-kandidaadid, mullu näiteks Andrei Kontšalovski „Kallid seltsimehed”. Festivali on külastanud filmi „Härg” režissöör Boriss Akopov, filmi „Hüvasti, NSVL” režissöör Lauri Randla ja Venemaa filmiajakirja Iskusstvo Kino peatoimetaja Anton Dolin.

Tänavuse festivali kava avalikustatakse oktoobris. Festivali esimestest üritustest, mis kuulutatakse välja lähiajal, saab aga osa võtta juba sel suvel.

KinoFFi korraldab Pimedate Ööde filmifestival koostöös Narva loomeinkubaatoriga Objekt. Festivali toetavad Integratsiooni Sihtasutus, Elisa ja Kohtla-Järve, Jõhvi ja Narva linn. Festivali meediapartner on Postimees.