AI tõlgib filmid vene keelde!
Uudis
Päevatoimetaja

KinoFF programmis on kaks filmi, mis on dubleeritud ühehäälselt vene keelde: Apollo Jõhvi kinos 12. novembril kell 15:00 linastuv film "Magusa kaotuse valu" ja 18. novembril kell 20:00 linastuv animafilm "Marsi Ekspress".

Mida kõike ei tehta oma esimese armastuse nimel! "Magusa kaotuse valu" (Sunce mamino, 2023) räägib sellest, kuidas noorukile Relile on vanaema matuste korraldamine ainus võimalus võita unistuste Ana süda. Serbia režissöör Kosta Djordjević jutustab meile väga õrna esimese armastuse loo... (14+)

Meisterlikult loodud animafilm "Marsi Ekspress" (Mars Express, 2023, Prantsusmaa) on nauding animatsiooni, robotite, detektiivide, apokalüptilise tuleviku ja ettearvamatu lõpu austajatele. Eradetektiiv ja android uurivad Marsi tumedaid saladusi aastal 2200. Tegelikult esitab see film vaatajale kõige oluliseima küsimuse kultuuriloo vältel: mida tähendab olla inimene?

Tuleviku film peab olema tõlgitud vene keelde tuleviku tehnoloogiaga. Start-up WOIS, KinoFF festivali partner, tõlkis linastuvate filmide dialoogid tehisintellekti abil vene keeled ja dubleeris need tehishäälega. Tulemus sai väga orgaaniline.

Vaatajad saavad seda enda peal katsetada: filmide vaatamiseks vene keeles on vajalik telefon, kõrvaklapid ja SoundCloudi rakendus. Kui rakendust pole, avaneb link brauseris. Rakendus palub teil registreeruda teile mugaval viisil.

Soovitame vaatajatel tulla veidi varem kohale ja KinoFFi vabatahtlikud annavad teile üksikasjalikke juhiseid oma seadme ühendamise kohta.

Muidugi, uued tehnoloogiad pole täiuslikud ning aegajalt esineb vigu. Tehisintellekt alles õpib rääkima ja võib teha vigu väldetes, rääkida sageli "teie" pöördumisviisis ning ajada segi poisse ja tüdrukuid. Kallid vaatajad, võtke seda mõistvalt ja tulge vaatama filmi "Marsi Ekspress"!

REEGLID:
Tore, et lähete ajaga kaasa ja usaldate tehisintellekti!

NB!
Tehisintellekt õpib alles rääkima ja võib teha vigu rõhudes, rääkida sageli "teie" pöördumisviisis ja ajada segi poisse ja tüdrukuid. Võtke seda mõistvalt.