150 inimest üle kogu maailma on juba registreerunud!
Uudis
Päevatoimetaja
  1. augustil kell 19:00 kuulutame välja põneva ja loomingulise ShootShorts 2023 veebipõhise filmitegemise laagri alguse.

ShootShorts korraldatakse KinoFF filmifestivali raames British Council Estonia toetusel.

See on selle formaadi laager juba kolmandat aastat. See on unustamatu kogemus noortele filmihuvilistele ja loomeinimestele, kes tulevad kokku, et avastada filmitegemise maailma, arendada oma oskusi ja luua ainulaadseid elamusi.

Laagrilised õpivad filmitegemise erinevaid aspekte, alates ideestamisest ja stsenaariumi koostamisest kuni filmimise ja montaažini, saades võimaluse oma loomingulised ideed ellu viia. Varasematel kursustel tehtud filmid on juba võitnud filmifestivalidel auhindu.

Oma kogemusi ja teadmisi jagavad laagris osalejatega kõrgelt kvalifitseeritud õppejõud ja filmiprofessionaalid. ShootShorts kursusele oleme kutsunud lektorid, kes töötavad Eestis ja on seotud rahvusvaheliste projektidega. Nad räägivad oma elukutse olulistest aspektidest, rõhutades peamisi punkte ja vastates osalejate kõikidele küsimustele.

Kohtume:

Natalja Matšenene, teatri- ja filmiprodutsent, KinoFFi programmijuht, animatsiooni-, dokumentaal- ja lühifilmide stsenarist.

Anita Kremm, lavastaja ja kunstnik. Õppib EKA magistriõppes stsenograafiat. Õppinud Meksvideo stuudios. Eksperimenteerib videoformaatidega.

Vera Pirogova, mängu- ja dokumentaalfilmide režissöör. Lõpetanud Moskva Uue Kino Kooli ja BFMi, spetsialiseerunud mängufilmi lavastamisele. Tema lühifilmid "Pedofiil" "Na**ya?" ja "André" on osalenud rahvusvahelistel festivalidel.

Andreas Dorošuk, stsenarist ja režissöör, stsenarist ja režissöör sõltumatute mängufilmide "Kadunud" (2006), "Minu sõda" (2019), "Tetrafor" (2020). Ta töötas Zakarpatia filmi "La Palisiada" (Ukraina, 2023) liiniprodutsendina.

Ja veel 20 veebiseminari filmiprofessionaalidega, kes jagavad osalejatega oma aega, kogemusi ja inspiratsiooni. "Shoot Shorts 2023" jätab sügava jälje teie mällu ja inspireerib uuteks saavutusteks filmimaailmas.

Professionaalid on tulnud kokku, et inspireerida ja harida järgmise põlvkonna loomeinimesi "ShortShoots 2023" filmilaagris.

Lõplikuks tipphetkeks on laagris osalejate loodud filmide linastamine suurel ekraanil. Kõiki töid hindab professionaalne žürii ning parimad filmid autasustatakse ja linastuvad Astri Keskus Apollos.
Kino on maagia. ShootShorts annab võimaluse õppida rohkem kinokunstist ning realiseerida oma unistused ja ideed.

Korraldajad soovivad avaldada siirast tänu kõigile osalejatele, lektoritele ja partneritele, kes selle laagri võimalikuks tegid.

Täpsem info ja registreerimine laagri kodulehel

FOTO: Kaader võitjafilmist OBJEKT: shorts 2022 "Iga päev" (rež, M. Hirv)