Eesti esilinastus

Ellujäämisaeg

Ingliskeelne pealkiri
Vesper
Venekeelne pealkiri
Эра выживания
Režissöör
Kristina Buožytė, Bruno Samper
Riik
Leedu, Belgia, Prantsusmaa
Aasta
2022
Festival
Kinoff 2022
Programm
Balti filmi võistlusprogramm, Kinoffi Põhiprogramm
Žanr
fantaasiafilm, ulme
Teema
keskkond, vihkamine, tehisintellekt

Mehhiko meister Guillermo del Toro säutsus Twitteris, et soovib näha seda Leedu imet, mis kasvatab sensatsioonilisi müüginumbreid. Kümme festivali kolmel mandril pärast esilinastust Karlovy Varys, 140 000 piletit Prantsusmaal, esimene koht USA VOD edetabelites kõigest 2 nädalaga ja esimene kommertslikult välja lastud Leedu film Tais. Ja mitmed riigid on veel ootel.

Ennenägematult edukas tume ulmemuinasjutt viib meid düstoopilisse maailma pärast Maa ökosüsteemi täielikku kokkuvarisemist. Mitmed toksilised viirused on peaaegu kogu rahvastiku hävitanud. Vennad Jonas ja Darius, kelle on ürgne ellujäämisinstinkt lahku löönud, on nüüd kõige vihasemad vaenlased. Ahne pervert Jonas viib läbi vastikuid, ebaeetilisi, veriseid ja halastamatuid eksperimente. Raskelt vigastatud ja voodisse aheldatud Darius ei suuda rääkida ning sõltub täielikult oma 13-aastase tütre Vesperi hoolitsusest. Oluline kohtumine salapäraselt taasloodud Camelliaga inspireerib uudishimulikku tüdrukut kasutama biotehnoloogilisi oskusi jõuliseks võitluseks armutute Vahimeeste vastu ja otsima õiget teed Tsitadelli, kuhu kogutud seemned võivad panna alguse uuele tsivilisatsioonile.

Režissöörid Kristina Buožyté ja Bruno Samper („Vanishing Waves“) külvavad meie südametesse armastuse ja lootuse seemneid. Nad jätavad nutikalt paar värvikat teooriat lahti selgitamata, üksnes viidates võimalikele tõlgendustele. Murrangulised eriefektid (droonist saab omaette tegelane), vapustavalt elegantne animeeritud visuaal, hüpnootiline muusika ja Leedu kunstivõlurite tõeline maagia toovad meid futuristlikku fantaasiametsa kõigest viie miljoni eurose eelarvega. Täpiks i peal on Raffiella Chapmani lummav näitlejatöö, kes on väärt astuma 2023. aastal Euroopa tõusvate tähtede (Shooting Stars) hulka.

Edvinas Pukšta

Režissöör
Kristina Buožytė, Bruno Samper
Stsenarist
Kristina Buožytė, Bruno Samper, Brian Clark
Osades
Raffiella Chapman, Eddie Marsan, Rosie McEwen, Richard Brake, Melanie Gaydos
Produtsent
Asta Liukaitytė, Daiva Varnaitė-Jovaišienė, Alexis Perrin
Operaator
Feliksas Abrukauskas
Monteerija
Suzanne Fenn
Helilooja
Dan Levy
Produktsioon
Natrix Natrix, Rumble Fish Productions
Rahvusvaheline müük
Anton Corp
Kestus
Keel
inglise
Režissöör
Kristina Buožytė

Kristina Buožytė lõpetas filmi- ja telerežii eriala 2008. a. Leedu Muusika- ja Teatriakadeemias. Ta on osalenud eri töötubades ja seminaridel ning lavastanud mitu muusikavideot ja lühifilmi, sh „Change the Record“ (2005). Pärast debüütmängufilmi „The Collectress“ (2008), mis esilinastus Karlovy Vary filmifestivali East of the West sektsiooni võistlusprogrammis, linastus film veel enam kui 30 filmifestivalil. Tema teine mängufilm „Vanishing „aves“ sai Karlovy Varys žürii eripreemia ja sellest sai suur festivalide hitt. „Ellujäämisaeg“ on Kristina kolmas täispikk mängufilm.

Filmograafia
Kolekcioniere (The Collectress, 2008), Park '79 (2009, co-dir), Aurora (Vanishing Waves, 2012), Vesper (2022)

Režissöör
Bruno Samper

Filmograafia:
Vesper (2022, co-dir)

Seansid

9. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss130701 / Ellujäämisaeg
Subtiitridinglise
Q&A külalisedKristina Buozyte (Film Director), Daiva Jovaisiene (Producer), Asta Liukaitytė (Producer)
Q&A kestus
Seansi kestus
2. saal Apollo Kino Astri
Seanss153202 / Ellujäämisaeg
Subtiitridinglise, vene
Seansi kestus
6. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss150403 / Ellujäämisaeg
Subtiitridinglise
Seansi kestus
Treiler