Eesti esilinastus

Detektiiv Bruno

Ingliskeelne pealkiri
Detective Bruno
Venekeelne pealkiri
Деетектив Бруно
Pealkirja originaal
Detektyw Bruno
Režissöör
Magdalena Nieć, Mariusz Palej
Riik
Poola
Aasta
2022
Festival
Kinoff 2022
Programm
Lastefilmide programm, Kinoffi Põhiprogramm
Teema
sõprus, seiklused, mäng

Oskar on kaheksa-aastane orb, kes leiab vanemate jäetud mõistatuse, mille lahendamine viiks kingituseni. Otse loomulikult otsustab poiss kutsuda appi detektiiv Bruno, samanimelise populaarse telesarja šarmantse peategelase. Ennasttäis ja küünilise näitleja karjäär on allakäiguspriaalil, kuid nunnu laps võib üles sulatada ka suurima kaabaka südame. Tugevate näitlejatöödega, siiras ja suure südamega tehtud lastefilm, mis pole ainult väikestele vaatamiseks mõeldud.

Peeter Kormašov

Soovitatav vanus: 8+

Režissöör
Magdalena Nieć, Mariusz Palej
Stsenarist
Marcin Ciastoń, Ewa Rozenbajgier
Osades
Piotr Głowacki, Iwo Rajski, Karolina Gruszka
Operaator
Wojciech Węgrzyn
Monteerija
Jakub Motylewski
Muusika
Maciej Dobrowolski
Heli
Marcin Popławski
Produktsioon
ShipsBoy
Rahvusvaheline müük
Dutch Features Global entertainment
Kestus
Keel
poola
Subtiitrid
eesti, inglise
Režissöör
Magdalena Nieć

Magdalena Nieć on lõpetanud Krakówi Draamakunstide Akadeemia. On Prantsusmaa Ecole Nationale Superieure des Arts de la Marionnette stipendaat. Tema debüüt stsenaristina oli lastefilm “Behind the Blue Door”, kus ta oli lisaks vastutav ka lastega töötamise eest. Tema professionaalne kogemus noorte näitlejatega töötamisel tuli filmi “Libahunt” (PÖFF 2018, režissöör Adrian Panek) võtetelt, kus ta tegutses lapsnäitlejate teise režissöörina. Ta on töötanud ka lapsosatäitjatega projektides “Love is Everything” ja “The Black Mill”. Seriaalis “Rojst” konsulteeris ta noorte osalejatega stseenide näitlemise poolt. Tema teise mängufilmi, “The Black Mill”, mille kaasstsenarist ta oli, stsenaariumi eest pälvis ta individuaalse auhinna rahvusvahelisel lastefilmide festivalil Moskvas. Ta sai Poola Filmi Instituudi stipendiumi oma originaalfilmi projekti arendamiseks.

Filmograafia
Detektyw Bruno (Detective Bruno, 2022)

Režissöör
Mariusz Palej

Mariusz Palej on Varssavi Fotograafiakooli ja filmikooli Łódźis lõpetanud režissöör ja operaator. Ta on olnud mitmeid aastaid tegev dokumentaalfilmide valdkonnas. Esmane kogemus režissöörina tuli muusikavideode ja teleseriaalide lavastamisest. Aastate vältel on ta olnud edukas laste- ja perefilmide režissöör. “Behind the Blue Door” oli menukas nii filmirežissöörina (üle 250 000 vaataja Poola kinodes) kui ka kunstilise eneseväljendusena - filmi näidati mitmetel kohalikel ja rahvusvahelistel festivalidel, võites auhindu nii parima debüüdi kui parima filmi kategooriates. Mariuszi teine film “The Black Mill” valiti paljudele festivalidele ja võitis mitmeid auhindu, nende hulgas Rahvusvahelisel Lastefilmide festivalil “Schlingel” ja Rahvusvahelisel Lastefilmide festivalil San Diegos.

Filmograafia
Za niebieskimi drzwiami (Behind the Blue Door, PÖFF 2016), Detektyw Bruno (Detective Bruno, 2022)

Seansid

1. saal Apollo Kino Jõhvi
Seanss103401 / Detektiiv Bruno
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
2. saal Apollo Kino Solaris
Seanss111101 / Detektiiv Bruno
Subtiitrideesti, inglise
Q&A külalisedIwo Rajski (Actor), Monika Gan-Dębczak
Q&A kestus
Seansi kestus
2. saal Apollo Kino Solaris
Seanss121102 / Detektiiv Bruno
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
2. saal Apollo Kino Solaris
Seanss161101 / Detektiiv Bruno
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Treiler